حادثه بیانیه آمریکا آمریکایی کره شمالی

حادثه: بیانیه آمریکا آمریکایی کره شمالی کره شمالی دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث قتل جوان مهابادی کار شیطان‌پرست‌هاست؟

چند روز بعد از کشف جسد سوخته جوان ١٩ ساله مهابادی حالا احتمالات جدیدی راجع به انگیزه‌های این جنایت تکان‌دهنده مطرح شده است است. 

قتل جوان مهابادی کار شیطان‌پرست‌هاست؟

قتل جوان مهابادی کار شیطان پرست هاست؟

عبارات مهم : جنایت

چند روز بعد از کشف جسد سوخته جوان ١٩ ساله مهابادی حالا احتمالات جدیدی راجع به انگیزه های این جنایت تکان دهنده مطرح شده است هست.

به گزارش اعتماد ؛ توضیحات منصور برمکی پسر عموی مقتول در گفت وگو با «اعتماد» نشان از پیچیده بودن این پرونده دارد. سوم مهرماه امسال بود که پلیس مهاباد جسد یک جوان ١٩ ساله به نام صادق برمکی را در یک بزرگراه روستایی نزدیک این شهر کشف کرد.

قتل جوان مهابادی کار شیطان‌پرست‌هاست؟

کارآگاهان پلیس مهاباد بعد از تحقیقات گسترده متوجه رابطه دوستانه مقتول و جوان دیگری به نام دانیال شدند. صادق و دانیال از دوره دبیرستان با هم رابطه دوستانه داشتند و در دانشگاه هم در رشته حسابداری هم دانشگاهی بودند. دانیال بعد از مراجعه به پلیس ابتدا نقش خودش را در این جنایت انکار کرد ولی بعدا پذیرفت که او هم نقش داشته هست. بعد از اعترافات دانیال سه همدست دیگر او هم دستگیر شدند؛ دو تن که در جریان جنایت نقش داشته اند و یک نفر که چاقو و ساتور را در اختیار آنها قرار داده بود.

ررسی های پزشکی قانونی، نشان داد که صادق با ضربات چاقو و ساتور به قتل رسیده و بعدا جسد او هم به آتش کشیده شده است هست. آنها از تمامی مراحل جنایت ارزش فیلمبرداری هم کرده بودند و با جسد صادق سلفی گرفته بودند. عملی عجیب که تاکنون در جنایت های کشف شده است در کشور سابقه نداشته هست. از همان روزی که این خبر منتشر شد یک علامت پرسش بزرگ شکل گرفت. اینکه انگیزه قاتلان جوان، از دست زدن به چنین جنایتی چه بوده است.

چند روز بعد از کشف جسد سوخته جوان ١٩ ساله مهابادی حالا احتمالات جدیدی راجع به انگیزه‌های این جنایت تکان‌دهنده مطرح شده است است. 

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی انگیزه قتل و سوزاندن جسد «صادق» را پرسشها ناموسی اعلام کرده هست. توکل حیدری به خبرگزاری «میزان» گفته است: «یکی از متهمان در تحقیقات ابتدایی بازپرسی، به قتل با انگیزه پرسشها ناموسی اعتراف کرده هست. » حیدری در عین حال این را هم اضافه کرده که تحقیقات راجع به «زوایای دیگر این جنایت» ادامه دارد.

تکذیب خودکشی دختر مورد علاقه صادق

دانیال دوست صمیمی صادق و یکی از متهمان پرونده در اعترافاتش گفته است که اختلاف او و صادق از زمانی شروع شده است که دختر مورد علاقه اش با صادق رابطه دوستی داشته و همین اتفاق موجب شده است تا از دوست صمیمی اش کینه به دل بگیرد و نقشه قتل او را طراحی کند و به اتفاق دو نفر از دیگر دوستانش آن را عملی کند. همزمان با طرح این عنوان اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … پر شد از تصویر صادق در کنار دختری که ادعا می شود با او رابطه دوستی داشته است.

در خبر بدون منبعی که در خبر رسان تلگرام دست به دست می شود ادعا شده است که این دختر جوان بعد از انتشار خبر قتل صادق، دست به خودکشی زده هست. منصور برمکی، پسرعموی مقتول در گفت وگو با «اعتماد» خبر خودکشی این دختر را تکذیب کرد: «این خبر از اساس دروغ هست؛ مهاباد شهر کوچکی است و اگر چنین اتفاقی رخ داده بود حتما همه مردم شهر باخبر می شدند.» منصور برمکی می گوید فضای مهاباد این روزها نیازمند آرامش است و نباید با طرح این شایعات پیگیری به پرونده دچار آسیب شود. او حتی به تقاضای خانواده مقتول بعد از این اتفاق اشاره می کند که در اطلاعیه ای از مردم شهر خواسته بودند آرامش ارزش را تا به نتیجه رسیدن پرونده حفظ کنند.

قتل جوان مهابادی کار شیطان‌پرست‌هاست؟

ردپای اعتقادات انحرافی

اما آیا واقعا این جنایت هولناک فقط بر سر اختلاف دو جوان بر سر رابطه با یک دختر روی داده است؟ پسرعموی مقتول می گوید: «برای من قابل باور نیست. هر جوانی ممکن است به یک دختر زن علاقه مند شود و رقیب هم داشته باشد ولی آیا تا حالا این مسابقه ها به چنین جنایتی منتهی شده است است؟ حداکثرش این بود که با هم دعوا کنند یا چاقوکشی کنند.»

چند روز بعد از کشف جسد سوخته جوان ١٩ ساله مهابادی حالا احتمالات جدیدی راجع به انگیزه‌های این جنایت تکان‌دهنده مطرح شده است است. 

تردید پسر عموی مقتول راجع به انگیزه های واقعی بروز این جنایت و در کنار آن طرح گسترده شایعه ای مبنی بر اینکه قاتلان جزو گروه های انحرافی شیطان پرستی بوده اند موجب شده است تا او هم این احتمال را رد نکند: «من نمی توانم اظهارنظر قطعی کنم. خوشبختانه مراجع قضایی و ارگان های امنیتی دارند عنوان را پیگیری می کنند. ولی بر اساس چیزهایی که در فیلم این جنایت دیده ام احتمال اعتقادات شیطان پرستی و مسائلی شبیه آن وجود دارد.» روزی که دانیال، دوست صمیمی مقتول به عنوان متهم به اداره پلیس فراخوانده شده است است او یک فلاش مموری را به یکی از دوستانش می دهد تا از آن مواظبت کند. این فلاش بعدا به دست پسرعموی مقتول می رسد و بعد از ریکاوری فلاش فیلم های گرفته شده است از جنایت کشف می شود.

منصور برمکی می گوید تا حالا چند بار فیلم این جنایت را به دقت مشاهده کرده و متوجه علایمی شده است که وجود اعتقادات شیطان پرستانه را تقویت می کند: «دانیال در وقت آتش زدن جسد خطاب به صادق به انگلیسی می گوید به جهنم من خوش آمدی. روی بدن دانیال خالکوبی های عجیب و غریب هم دیده می شود. او یک صلیب برعکس هم داشته که از علایم مورد استفاده شیطان پرست هاست.»

قتل جوان مهابادی کار شیطان‌پرست‌هاست؟

پسرعموی مقتول از یکی دیگر از تناقض های این پرونده هم به عنوان نشانه ای از اراده قاتلان جهت دست زدن به چنین جنایتی پرده برمی دارد: «آنها در اعترافات ارزش گفته اند که قصد نداشته اند صادق را به قتل برسانند و از وحشت دست به این کار زدند ولی در فیلم چند بطری بنزین کنار صندلی جلو معلوم است که نشان می دهد آنها از قبل چنین تصمیمی گرفته بودند.»

منصور برمکی از پیگیری های ارگان های امنیتی و قضایی جهت به نتیجه رسیدن این پرونده تقدیر می کند و از همشهریانش و افکار عمومی درخواست می کند تا از انتشار شایعات بی اساس راجع به این پرونده پرهیز کنند. اهالی مهاباد این روزها غمگینند. از همان روزی که نزدیک به دو هزار تن جهت بدرقه جسد صادق جمع شده است بودند تا همین امروز آنها در بهت فرو رفته اند. آنها در شهرشان شاهد چنین جنایتی نبوده اند ولی حالا پرونده قتل جوان ١٩ ساله مهابادی یکی از پیچیده ترین پرونده های جنایی در کشور هست. شاید با روشن شدن ابعاد دیگر پرونده بعضی از احتمالات مطرح شده است از سوی مراجع رسمی تایید شود.

واژه های کلیدی: جنایت | مهاباد | پرونده | مهاباد | پرونده قتل | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs