حادثه بیانیه آمریکا آمریکایی کره شمالی

حادثه: بیانیه آمریکا آمریکایی کره شمالی کره شمالی دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را بررسی کردند. 

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد

عبارات مهم : اقتصاد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات و اطلاعات، صلاحیت مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را بررسی کرد.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد

مسعود کرباسیان، ۶۱ ساله دارای دکترای مدیریت بازرگانی است و معاون وزیر اقتصاد، مدیر کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیر صنایع سنگین، معاون وزیر بازرگانی، معاون وزیر نفت، مشاور عالی و معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران را در سوابق کاری خود دارد.

در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ابتدا مخالفان و موافقان به بیان سخن می پردازند سپس وزیر پیشنهادی از خود دفاع می کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را بررسی کردند. 

ملکی: با شعار نمی شود به اهداف اقتصادی رسید

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با شعار و نظریه پردازی در برنامه پیشنهادی به مجلس نمی توان به اهداف اقتصادی رسید.

ولی ملکی به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که امروز کجا ایستاده ایم و به کجا خواهیم رفت و اهداف کمی اقتصادی به درستی تبیین شود. ولی من چنین چیزی در برنامه های آقای کرباسیان ندیده ام.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد

وی در خصوص طرح عنوان مبارزه با مفاسد اقتصادی در چارچوب برنامه پیشنهادی وزیر اقتصاد و دارایی گفت: این همه موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز از کجا آمده اند؟ هرکسی حدود ۱۰۰ میلیارد بودجه آماده کرد توانست بانک و موسسه مالی و اعتباری تاسیس کند و در کشور فساد ایجاد کند و وزیر پیشنهادی باید برنامه خود را جهت حل این پرسشها بگوید. همچنین باید بگوید که سود بانکی در چهار سال آینده چه وضعی پیدا می کند و باید به مجلس مستمر گزارش بدهد.

ملکی تاکید کرد: با شعار و نظریه پردازی وضع اقتصاد کشور سامان نمی یابد. بلکه باید تیم اقتصادی دولت هم قسم شوند و با همراهی پرسشها کشور را مرتفع نمایند. البته که همه وزرا از مجلس رای اعتماد می گیرند ولی باید بدانند که در همه این سال ها پاسخگوی مجلس و نمایندگان باشند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صلاحیت وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را بررسی کردند. 

اولادقباد: شفافیت اقتصادی از برنامه های خوب کرباسیان است

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی، شفافیت اقتصادی را از برنامه های خوب وزیر پیشنهادی اقتصاد بیان کرد و اصلاح نظام بانکی، مالیاتی و گمرکی را بااهمیت ترین مطالبات از وزیر آینده اقتصاد ذکر کرد.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد

فریده اولادقباد به عنوان موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: باید ببینیم که دولت یازدهم را با چه شرایطی از نظر رشد اقتصادی و تورم تحویل گرفته ایم و بدانیم که این دولت باید از ثبات اقتصادی، تورم تک رقمی و زیاد کردن سهم درآمدهای مالیاتی از بودجه بهره برداری کند. در سال 91 رشد اقتصادی کشور عزیزمان ایران 7- درصد بوده و در سال 95، به 12+ رسیده است و تورم هم تک رقمی شده است است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت دوازدهم باید اصلاحات ساختاری را در دستور کار قرار دهد، یادآور شد: وزیر اقتصاد باید علاوه بر دانش اقتصادی، از مدیریت اجرایی قوی، دلیری و صراحت برخوردار باشد تا ضمن انجام اصلاح در حوزه بانکی، مالیاتی، مخارج و هزینه های دولت و فرماندهی اقتصاد را عهده دار باشد.

اولاد قباد اضافه کرد: آقای کرباسیان با فضای کسب و کار و معادلات جهانی آشنایی کامل دارد و با توجه به سوابق تدریسش در دانشکده های اقتصاد و مدیریت از دانش روز در خصوص بروزترین تئوری های روز اقتصاد و مدیریت برخوردار هست. ایشان از منظر تجربیات مدیریتی هم 28 سال معاون وزیر صنعت، نفت، بازرگانی و اقتصادی بوده و چهار سال به عنوان معاون آقای طیب نیا وزیر اقتصاد موفق دولت یازدهم نقش مثبتی ایفا کرده است.

وی ناکارایی سیستم های بانکی را از بااهمیت ترین چالش های کشور بیان کرد و گفت که اصلاح این سیستم ها نیازمند تلاش نهادهای اقتصادی است.

بهادری: کرباسیان با تشکیل تیم اقتصادی هماهنگ ضعف ها را برطرف کند

یک عضو فراکسیون امید با تاکید بر لزوم هماهنگی بین تیم اقتصادی در دولت دوازدهم گفت که انتظار می رود آقای کرباسیان با استفاده از کارشناسان و تشکیل تیمی هماهنگ در جهت اصلاح شاخص های اقتصادی حرکت کند.

هادی بهادری در مخالفت با وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: مخالفت بنده در جهت حمایت از دولت هست. در حال حاضر آمارها نشان دهنده نامطلوب بودن اوضاع اقتصاد کشور هست. انتظار می رود که اقتصاد از زیر چرخ های سیاست خارج شود و با اجرای سیاست های اقتصادی مستحکم شاهد اصلاح شاخص های اقتصادی در آینده باشیم.

وی برطرف پرسشها مالیاتی و یکسان سازی قیمت ارز جهت بخش شخصی را به عنوان اولویت های دیگر وزیر اقتصاد دانست و گفت: آقای کرباسیان یکی از مدیران با سابقه و خوش نام هست، ولی در برنامه اش اهداف کمی نیامده هست. انتظار می رود ایشان بعد از کسب رای اعتماد ضمن برطرف کردن ضعف ها با تشکیل تیمی هماهنگ در جهت اصلاح شاخص های اقتصادی در چهار سال آینده حرکت کند.

خضری: کرباسیان براق راجع به چگونگی پیگیری مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری پاسخ دهد

نماینده پیرانشهر اصلاح اوضاع معیشتی مردم، برطرف رکود و برطرف کردن پرسشها سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری را به عنوان اولویت های وزیر اقتصاد عنوان و اظهار کرد: آقای کرباسیان در صورت کسب رای اعتماد باید با براق سازی در جهت حل این پرسشها تلاش کند.

رسول خضری به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی اقتصاد با بیان اینکه ابهاماتی در برنامه کرباسیان وجود دارد، گفت: اکنون اوضاع رکود به جایی رسیده که مردم دلشان جهت تورم تنگ شده است هست، بعد مورد نیاز است وزیر اقتصاد فکری جهت برطرف رکود کند.

این نماینده مجلس با اشاره به پرسشها موسسات مالی و اعتباری گفت: انتظار می رود آقای کرباسیان جهت پیگیری مطالبات به حق مردم پاسخ شفافی دهد، چون نهادهای نظارتی پولی در این باره بسیار ضعیف عمل کرده و مردم گلایه مندند.

خضری توضیح داد: موسسات ثامن الحجج، فرشتگان و کاسپین با تابلوی بانک مرکزی سرمایه های مردم را گرفته و سر آنها کلاه گذاشتند. مردم از وزیر می خواهند که وضعیتشان مشخص شود.

شهریاری: کرباسیان دروازه ورود دلارهای غیرنفتی را به کشور باز کرد

نماینده مردم دشتی و تنگستان با بیان اینکه کرباسیان از اشخاص موفق در عرصه اقتصاد هست، گفت: وی توانست دروازه ورود دلارهای غیرنفتی را به کشور باز کند.

کمال الدین شهریاری در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد، گفت: معاونت نظارت مجلس گزارشی را در خصوص تطبیق برنامه های وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم با اسناد بالادستی تهیه کرده که خوشبختانه کمترین انحراف در این گزارش مربوط به خط مشی و برنامه های آقای کرباسیان است.

وی افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه ششم توسعه، بودجه های سنواتی و سند چشم انداز از برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصاد هستند و چیزی خارج از این قرار نیست که در برنامه ایشان وجود داشته باشد.

بهادری تصریح کرد: کرباسیان صورت ای است که اقتصاد را آلوده به خط و خطوط سیاسی نکرده و نمی کند در واقع حوزه اقتصاد را از تمامی جنبه ها تجربه کرده هست. نه تنها در دستگاه های دولتی بلکه در نهادهای عمومی غیردولتی هم خدمت کرده است.

خدری: ایجاد شفافیت اقتصادی و جذب سرمایه گذاری خارجی از برنامه های کرباسیان است

نماینده مردم بوشهر در مجلس با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد شفافیت در اقتصاد از برنامه های کرباسیان هست، گفت: اگر گوشه ای از تجارب خود را در وزارت اقتصاد به کار گیرد، موفق می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید خدری در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد اظهار داشت: رشد اقتصادی، فراهم ساختن شرایط توانمندسازی بخش خصوصی، تسهیل فضای کسب و کار، تقویت روابط اقتصادی خارجی به صورت هدفمند، همکاری در ارتقای بهره وری، ایجاد شفافیت در اقتصاد و اصلاح نظام بانکی و تلاش جهت جذب سرمایه گذاری خارجی از برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصاد است.

وی افزود: نقطه عطف تجربیات کرباسیان را باید در اصلاحات چهار سال گذشته در ساختار گمرک دانست که با ساختار سامانه گمرکی تحول ایجاد کرده اند و امیدواریم این سیستم را امور مالیاتی و بودجه ای هم پیاده کنند.

پس از بیانات موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی اقتصاد پشت تریبون رفت و از برنامه هایش دفاع کرد.

کرباسیان: تمام تجربه و دانشم را جهت اصلاح اوضاع معیشتی مردم به کار می گیرم

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی گفت: معاونت نظارت مجلس درجه انطباق برنامه پیشنهادی ام با برنامه ششم را با درجه انطباق بالایی تشخیص داده است.

مسعود کرباسیان در دفاع از برنامه هایش گفت: در ایامی قرار داریم که در آستانه بازگشست آزادگان عزیز قرار داریم. از خدا می خواهم ارزش هایی که آن عزیزان داشتند مبنای گفتار و عملم باشد.

وی افزود: در شرایطی فعلی همه خواستار اصلاح اوضاع رفاهی مردم هستیم. در چهار سال گذشته دولت موفق شد با همکاری با مجلس و قوه قضاییه، اقتصاد را از شرایط بحرانی خارج و در اوضاع نسبتا بهتری قرار دهد. ساماندهی بازار مالی و کم شدن قیمت تورم و رکود از تدابیر دولت تدبیر و امید بود که باید از این دستاورد صیانت کرد.

کرباسیان رانتی بودن، سیاست زدگی، نفتی و دولتی بودن اقتصاد کشور را مورد اشاره واقع شده است است و افزود: چاره ای نداریم جز اصلاحات ساختاری جهت حل مسئله تاریخی اقتصاد بزنیم. این کاری بزرگ و خطیر هست. این کار در دولت یازدهم شروع شده است و باید با سرعت بیشتری استمرار یابد. عملیاتی کردن سیاست های اقتصادی مقاومتی در چهار ساله آینده باید انجام شود. این مسئله در برنامه ششم توسعه نمایان شدن یافته است.

کرباسیان تاکید کرد: باید «رقابت مثبت» را گسترش دهیم تا اقتصاد سالمی و مردمی داشته باشیم. دستاوردهای دانش اقتصاد نشان داده که محیط کسب و کار بر واگذاری بنگاه های اقتصادی اولویت دارد و «نظام مالیاتی» باید اصلاح شود. فرآیند واردات و صادرات باید در یک پنجره واحد سر راست شود. باید مقررات مخل رونق کسب و کار لغو شود و باید صدور مجوزهای کسب و کار تسهیل شود و شورای گفت وگو در دستور کار قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: فقط حرف نمی زنم و اهل اجرا و عمل هستم. متعهد می شوم برنامه های پیشنهادی ام را اجرایی می کنم.

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: برنامه هایم را با همکاری تیم اقتصادی دولت اجرایی می کنم. نتیجه تمامی سیاست هایم در شغل آبرومندانه جهت مردم باید خودش را نشان دهد.

واژه های کلیدی: اقتصاد | اقتصاد | برنامه | اقتصادی | وزیر اقتصاد | نماینده مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs